obr


zpět na úvod
terapie a masáže
zajímavosti

kontakty

had


Cesta k rovnováze...


Osobní rozvoj, šamanská léčba a rituály, práce s podvědomím, přírodní bylinková léčba, tvorba z přírodních materiálů, masáže - léčba energií a dotekem.


foto

Jak to všechno začalo… 

 Dlouhou řadu let jsem pracoval v našem úžasném zdravotnictví a jen velmi zřídka kdy mě napadlo, že by mohlo být něco jinak, než mě vždycky učili. Žil jsem rychle, spoustu důležitých věcí jsem neřešil, a naopak jsem hrozně řešil věci, které žádné řešení neměli. Až do doby, kdy si tělo řeklo dost a z jednoho výjezdu mě přivezli kolegové jak se říká nohama napřed. Záda boleli jako čert a já si říkal, že mě doktoři dají rychle dohromady. Rychle trvalo tři roky, během kterých do mě nacpali všechno, co do mě jen nacpat šlo. Už během té doby mi začala docházet spousta věci. Posledním pokusem byla navržená operace páteře, se kterou jsem se zbytky své naivní důvěry souhlasil. Samozřejmě, že se až tak úplně nepovedla, a přede mnou vykvetla vidina částečného invalidního důchodu a dělej co umíš.
 Prvních pár měsíců bylo vcelku krušných. Přijmout myšlenku, že je už všechno jinak, nebylo vůbec jednoduché. Začal jsem tedy přemýšlet, jak si pomoct sám a k mému velkému překvapení mi šlo všechno tak nějak samo naproti. Velké štěstí jsem měl i v lidech, které mi tou dobou vesmír přihrál do cesty a kteří mi ukázali ten správný směr. Rychle jsem se seznamoval s jiným světem a zjišťoval, že je opravdu spousta věcí jinak. A to byl jen začátek…

 Postupně jsem zjistil, že téměř všechny nemoci a problémy mají svůj původ v hlavě a že se s tím dá něco dělat. Hlavou, bylinkami, rukama, hudbou…a někdy třeba jen tím, že se určité věci přestanou řešit. Následovalo intenzivní studium a experimenty s vlastním podvědomím. A když jsem se naučil pomoct sám sobě, potom už bylo vcelku snadné začít pomáhat i ostatním.

 Při své práci používám vlastní výběr technik ze zdravotních a reflexních masáží, šamanismu, akupresury, shiatsu, pracuji s tantra masážemi, s bioenergií a dalšími technikami. A hlavně se selským rozumem. Je s podivem, kolikrát si sami naprosto zbytečně komplikujeme život jen proto, že prostě některé věci nechápeme, nebo je chápeme špatně. To vše kombinuji s bylinkami, bylinnými mastmi, aromaterapií, meditačními technikami, povídáním, hudbou, vykládacími kartami apod.

foto  Na tom všem mě asi nejvíc baví párování informací o bylinkách a o reakcích těla se znalostmi ze zdravotnictví - spolupráce těchto oborů je úžasná…baví mě i práce s tělem a vlastní hlavou, baví mě návraty k dovednostem předků, a baví mě, jak to všechno (a vlastně hrozně jednoduše) funguje.

O tom, jak já vnímám svojí cestu si můžete přečíst zde.
Moje cesta šamana
Jak to vidím s tím vědomým žitím
Naše Ego - spopjenec, nebo nepřítel?
Malé psychedelické zamyšlení
,,Život je vlastně docela jednoduchá záležitost, jen lidi mají neuvěřitelnou vlastnost dělat si ho složitým.''


Carodilna - tvorba z prirodnich materialu

Tantrické masáže s jiným přístupem...