Moje cesta mýma očima

Jak je to s tím vědomým bytím


foto Ze všech stran se to na nás valí...vědomé žití, vědomé milování, vědomé tohle to a támhle to...pořádají se semináře, přednášky, ale co to vlastně je...? Co znamená dělat něco vědomě? Nedávno jsem se potkal s jedním starým známým, který mi u kafe nadšeně sděloval své zážitky z nějakého ,,vědomého semináře". Jak to bylo všechno užasné, jak to krásně pochopil a jak mu to vědomé vědomí změnilo život. Přitom pil kafe, četl noviny, občas vzal do ruky telefon a neustále sjížděl očima všechny přítomné. Tak jsem se ho zeptal, jestli součástí semináře bylo i poučení o vědomém pití kafe, o vědomém jídle...řekl že ne, a že co je zvláštního na vědomém pití kafe? Položil jsem mu otázku, jestli si myslí, že pije to kafe vědomě, Okamžitě odpověděl, že ano, že teď už dělá vědomě všechno. ,,to jsi asi superman, když zvládáš dělat vědomě čtyři věci najednou" říkám mu.

Zamyslel se: ,, hm...když teda chci dělat něco vědomě, tak to bych měl dělat jen tu jednu věc a nemyslet na nic jiného, viď ? sakra...hele, nechceš uspořádat nějakej seminář o vědomém životě ? zabralo by Ti to jen tak 15 minut " ,, asi ne " povídám ,, já raděj pracuju individuálně ".

Ano, můžeme absolvovat seminářů a kurzů kolik chceme...ale dokud nepochopíme, že pod tou kouzelnou formulkou ,,vědomě" se skrývá to, že dělám jen jednu věc, na kterou se plně soustředím...nebude nám to k ničemu. A zkuste si tu změnu, když si sednete k jídlu a necháte stranou noviny, telefon a celé okolí...Teď je tu jídlo a nic jiného neexistuje...věřte, že Váš žaludek se Vám okamžitě odmění...

Po diskuzi na Facebooku mě napadl ještě dodatek...ne, z počátku nebude vědomé žití žádná legrace...chce to se soustředit. Nejlepší je asi začít dělat vědomé věci pro sebe - když spím, tak spím, když jím tak jím...třeba zjistil, jak je dobré vědomé kouření :-) ... přestal jsem kouřit při práci, ke každému cigárku si sednu a vychutnám si ho - a vykouřím toho o polovinu méně.
A výborná pomůcka jsou děti...zkuste si jít hrat s dětma a nedělejte u toho nic jiného...vypněte mobil a ponořtě se do hry...uvidíte co se stane. Děti jsou úžasné zrcadlo...

Carodilna - tvorba z prirodnich materialu

Tantrické masáže s jiným přístupem...
únikový východ (zpět na úvod - www.dajda.cz)
www.dajda.cz