obr


zpět na úvod
kdo jsem
zajímavosti

kontakty

strom


Cesta k rovnováze... 


Osobní rozvoj, šamanská léčba a rituály, práce s podvědomím, přírodní bylinková léčba, tvorba z přírodních materiálů, masáže - léčba energií a dotekem.


foto

Terapie a masáže

 Masérský kurz na sportovní a zdravotní masáže jsem dělal někdy v devadesátých letech. Nikdy jsem se však masážím profesionálně nevěnoval, byli pouze součástí mé zdravotnické praxe. Průběžně mě při tom potkávaly různé druhy reflexních masáží, začal jsem se zajímat o akupresuru, shiatsu, práci s bioenergií a další východní léčebné směry.

 Před pár lety mě oslovily tantrické masáže. Oslovily mě tak, že po krátké době jsem se pustil do výstavby masérny. Tantra vstoupila do mého života a začali se dít věci. Rychle došlo k výrazné změně myšlení, změnily se priority a žebříček životních hodnot. Začal jsem vnímat, jak masáže působí na ostatní a uvědomil jsem si jejich obrovský potenciál co se týče léčby nejen ducha, ale i těla. Začal jsem se více zajímat o psychosomatiku a přírodní léčbu. Hlavní inspirací pro mě samozřejmě byly moje vlastní zdravotní problémy.

Velkou výhodou je moje 15 letá praxe ve zdravotnictví. Přeci jen, z anatomie jsem si něco zapamatoval :-) Postupně jsem do masáží zapojil i svojí další velkou vášeň a to jsou bylinky a přírodní léčba. Masážní oleje a bylinné masti se staly nedílnou součástí péče o tělo, i o ducha. Intuitativně brzo následovalo zapojení dalších léčebných směrů jako jsou frekvenční terapie, aromaterapie a další.
  Sám na sobě jsem se nejlíp přesvědčil, že většina nemocí i úrazů má svůj původ v naší hlavě. Pokud je něco špatně s naší rovnováhou, tělo nám to dá najevo. Pokud si těchto signálů neumíme, nebo nechceme všimnout, signály zesílí a přijde nemoc, nebo úraz. Pokud člověk žije ve spěchu, neumí odpočívat a pořád se za něčím honí, není divu, že si tělo jednou řekne dost. Počátky se většinou řeší jako různé migrény, únavové syndromy, žaludeční vředy, kožní problémy, zácpy, nebo naopak průjmy...a pak máme dvě možnosti. Zamyslíme se a začneme sami ze sebou něco dělat, a nebo zajdeme k doktorovi a můžeme mít jistotu, že nám diagnostikuje nějakou ošklivou chorobu a začne do nás sypat různobarevné pilulky, pak další a další a hned je z nás aktivní sponzor farmaceutického průmyslu.

Postupně jsem vyvinul vlastní systém práce s tělem, který je kombinací jemných tantrických prvků uvolňujících mysl a důraznějších prvků z reflexních a zdravotních masáží, uvolňujících tělo. Došlo k posunu od relaxační tantry k hlubším léčebným procesům spojených s vědomou sexualitou a prací s tělem a s energiemi. Tato technika pracuje současně se všemi úrovněmi našeho těla - fyzickou, emoční i energetickou.

Jak to celé funguje?
Správně provedená tantrická masáž, umožní velmi efektivně, jemně a příjemným způsobem dostat náš mozek do stavu tzv. změněného vědomí. Tedy do stavu, kdy jsme schopni objevit, uvědomit si a pochopit věci, které prostě náš racionální mozek v běžném stavu pochopit nemůže. Vytvoří se dočasná neuronová spojení mezi pravou a levou mozkovou hemisférou, dostaneme se na chvíli ,,z hlavy do srdce". Tento stav nám umožní podívat se na náš život z jiného úhlu pohledu a my můžeme vidět a pochopit věci, které jsou jinak skryty v podvědomí a uvědomit si, co třeba děláme ve svém životě špatně.

Podobným způsobem fungují i terapie s použitím psychedelik (např. Ayahuasca, psylocibinové houby apod.) Tyto terapie jsou však u nás v současné době nelegální a taky nejsou pro každého. Mohou je provázet nepříjemné fyzické i psychické stavy, které se při použití léčivé masáže nevyskytují.

Současně s uvolněním mysli dochází i k uvolnění fyzického těla. Použití technik z reflexních a zdravotních masáží při stavech změněného vědomí dokáže velmi účinně a rychle odstranit problémy na fyzické úrovni. Během krátké doby můžeme udělat i kus fyzioterapeutické práce.
V tomto stavu také velmi často dochází k uvolňování podvědomých emočních bloků. Uvolňují se tzv. zamrzlé emoce, tedy emoce které jsme si nedovolili prožít a správně je neventilovali. Ty se pak ukládají v našem energetickém těle a způsobují jeho neprůchodnost. Všechno jsou jen energie a všechno souvisí se vším, obzvláště v našem těle.

Mnoho zdravotních problémů je způsobeno právě energetickou neprůchodností našeho fyzického těla. Říká se, že máme zablokované čakry. Pokud energie naším tělem volně neproudí, dochází k její kumulaci v místech neprůchodnosti, což má za následek vznik zdravotních problémů. Každý náš orgán potřebuje přísun živin a kyslíku - a samozřejmě i životní energie. Pokud některou z těchto ingrediencí nemá, chřadne. Na fyzické úrovni mu pomůžeme změnou životosprávy, na energetické úrovni právě uvolňováním emočních bloků. A většina energetických bloků se nachází v oblasti druhé, sakrální (sexuální) čakry. Ta souvisí nejen s naší sexualitou, ale právě s potlačováním emocí. A právě k jejímu uvolnění je Tantra jako stvořená.
foto   Velká část Vašich problémů a mojí práce souvisí s tzv.transformací, tedy s nalezením sebe sama, svého místa, svého poslání...Nikdy se nám nepodaří být ani zdraví, ani šťastní, pokud půjdeme proti sobě, tzn.budeme dělat věci, které jsou v rozporu s naším přesvědčením a naším vnitřním já. To uvědomění, že naše tělo a naše duše touží po něčem jiném, než po tom, co jim dopřáváme, to je na celé věci to nejtěžší. A v dnešní době to zní poněkud nemožně...potřeba finačního zajištění, stále se zvyšující požadavky na pracovní nasazení, neustálý stres...ale jde to. Záleží jen na tom, jak si nastavíme svůj svět a svojí hlavu. Začátkem změny je uvědomění.

Pokud máte nějaký problém, se kterým si nevíte rady, zkuste se ozvat, třeba se k nějakému řešení společně dopracujeme.

Moje filozofie je taková. V dřívějších dobách měli naši předkové problémy s věcmi, s kterými se dnes umíme hravě poradit. A naopak, netrápili se tím, čím se trápíme dnes. Proč se tedy neohlédnout za moudrostí našich předků a nevyužít přitom výdobytků naší doby..?


Pokud chceme cokoliv změnit, musíme samozřejmě začít u sebe, jinak to nejde. Musíme si uvědomit, co chceme a proč to chceme. Výbornou pomůckou je následují rovnice. Nevím, kdo jí vymyslel, ale je geniální...

VIZE x VNITŘNÍ NESPOKOJENOST x PRVNÍ KROK > ODPOR KE ZMĚNĚ


Informace o tantrických masážích najdete zde.
Carodilna - tvorba z prirodnich materialu

Tantrické masáže s jiným přístupem...